درباره میراب
شركت ميراب فعاليت خود را از سال 1358 با نام فرمينكار در تهران آغاز كرد . فعاليت نخستين ميراب در زمينة مدل‌سازي و پس از آن ريخته‌گري بوده است. لزوم گسترش شبكه‌هاي آب رساني، به همراه نياز به بالندگي و توسعه در ساير زمينه ها ، فعاليت گسترده‌اي را توسط صنعت‌گران توانمند ايراني مي‌طلبيد و ازاين‌رو، شركت ميراب در اين عرصه وارد عمل شد .
آقاي مهندس توجّه، بنيان‌گذار شركت از ابتدا با برگزيدن نام ميراب، عزم راسخ خود را در خدمت به اين صنعت نشان داده و ضمن برقراري ارتباط با شركت‌هاي صاحب نام صنعت شيرسازي و كسب تجارب و فنّاوري آنها، ساخت اولين مجموعه از شيرهاي پروانه اي را آغاز كرد .
با توليد اين نوع شير با كيفيت مطلوب و افزايش سفارش‌ها، شركت ميراب فعاليت خود را در اين زمينه گسترش داده تا آن‌جا كه در حال حاضر بيش از 18 نوع از شيرهاي صنعتي و تجهيزات مربوط به آن را با عملكردهاي مختلف توليد كرده و تأمين كلية شيرهاي مهم‌ترين پروژه‌هاي آبرساني نيروگاهها و تصفيه‌خانه‌ها را بر عهده گرفته است .
امروزه ميراب با داشتن 21 سال پيشينه و تجربة گران‌قدر در صنعت شيرسازي و دريافت گواهينامه‌هاي معتبر بين المللي ، ازجمله گواهي كيفيت محصول از شركت لويدز ريجستر و گواهينامة ( ‌IMS ) شامل 2000 – 9001 ISO ، 14001 ISO ، 18001 OHSAS از شركت RWTUV كه موجب اطمينان خاطر بيش‌تر مشتريان شده است ، سهم قابل توجهي از محصولات خود را به آسيا ،‌ اروپا و آفريقا صادر مي‌كند كه اين ميزان سالانه روبه افزايش است . افزايش صادرات شركت و لزوم ارائة خدمات سريع به مشتريان خارجي، ‌شركت ميراب را بر آن داشت كه حضور پايداري در بازارهاي خارجي داشته باشد و بــه همين دليل اقدام به تاسيس شركت اقماري “ SISTER COMPANY ” به نام AB Valves Gmbh با برنامة توليد و مونتاژ در آلمان كرد. اين شركت با داشتن موجودي قابل توجه در انبار ، همواره آمادة تحويل كالا به مشتريان است. شركت AB Valves Gmbh كلية استانداردهاي مطرح اروپا را اخذ كرده و در صورت نياز به استانداردهاي جديد، در اين مسير خواهد كوشيد .
در حال حاضر، شركت ميراب در دو محل و در مجموع به مساحت 25.000 متر مربع، مجهز به واحد ريخته‌گري اتوماتيك با 3 كورة برقي فركانس متوسط ساخت شركت ABB ، واحد ماشين كاري با بيش از 20 دستگاه ماشين تراش CNC و 30 دستگاه انواع ماشين براده‌برداري، ‌دو واحد رنگ پودري الكترواستاتيك با تجهيزات كامل، واحد مونتاژ و تست و با داشتن نزديك به 300 نفر پرسنل مجرب (‌10درصد مهندس) براي پاسخ‌گويي به نيازهاي مشتريان آمادگي كامل دارد و افزون‌بر توليد محصولات خود، مي‌تواند فعاليت‌هايش را در زمينة نيازهاي جديد مشتريان فزوني بخشد.
شركت ميراب با شعار كيفيت برتر ، محيط زيست سالم‌تر ، ايمني و بهداشت كامل تر و همچنين رسالتي كه از نام خود بر عهده دارد، همواره در خدمت مشتريان است و رضايت و خرسندي مشتري در سرلوحة اهداف آن قرار دارد.